|

To, co odkrywcy znaleźli w starożytnej skrzyni statku, który zatonął w 1660 roku, sprawi, że wszyscy zaniemówią

Naukowcy znaleźli suknię ślubną na statku zatopionym w 1660 roku! 😳🤯 To, jak wdzięczna i wspaniała była, sprawiło, że odkrywcy zaniemówili! 🤭🫣 Rzuć okiem! 🧐

U wybrzeży Texel, największej wyspy na Morzu Północnym, zatonął holenderski statek, a ten tragiczny wypadek pozostawił miliony we łzach i smutku. Niewielu wie, że na statku znajdowały się skrzynie ze skarbami, które odkrywcy odnaleźli znacznie później.

Znaleźli oni absolutnie unikalne elementy pochodzące z XVII wieku. Ku wielkiemu zaskoczeniu wszystkich, znajdowała się tam również suknia ślubna zaprojektowana ze srebrnych nici i z kwiatowym nadrukiem.

Co więcej, znaleziono również srebrne dyski, które sprawiły, że arystokratyczna suknia ślubna była jeszcze bardziej wyjątkowa i charakterystyczna.

Sądząc po jej projekcie i materiałach, z których została wykonana, naukowcy ocenili, że była to niezaprzeczalnie praca dla przedstawiciela wyższego szczebla społeczeństwa.

Suknia jest nie tylko cennym znaleziskiem, ale także doskonałą okazją dla naukowców i odkrywców do jej dokładnego zbadania i znalezienia jeszcze więcej szczegółów na temat ówczesnego życia.

Rating
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Like this post? Please share to your friends:
Sunlitee