|

Powód, dla którego na balkonie 4 piętra zwykłego budynku mieszkalnego znajdowali się „Zhiguli”

Kiedy ludzie zauważyli „Zhiguli” na balkonie budynku mieszkalnego, nie mogli uwierzyć własnym oczom! 😱🫣 Powód, dla którego nowiutki samochód stał tutaj, zobacz w tym artykule! 👇👇👇

W dzielnicy Digomi w Tbilisi, która jest jedną z dzielnic mieszkalnych zabudowanych apartamentowcami z czasów Chruszczowa, przez stosunkowo długi czas istniała bardzo intrygująca atrakcja – niebieskie samochody Zhiguli stojące na balkonie.

Wierzcie lub nie, ale z tym samochodem wiąże się wzruszająca historia, której właścicielem jest Rezo Enukidze. W 1991 roku spełnił swoje marzenie, stając się właścicielem nowego VAZ-2106 w niebiańskim kolorze.

Jednak już pierwszej nocy nieznani ludzie zdemontowali lusterka i koła. Właściciel wściekł się, wezwał dźwig i zaparkował swój nowy samochód na własnym balkonie, jakkolwiek niewiarygodne może się to wydawać.

Przez 27 lat samochód pozostawał na balkonie, a nawet stał się lokalnym punktem orientacyjnym, ale prawie na całym świecie. Reportaże o „samochodzie z balkonu” były filmowane przez lokalne, a nawet zagraniczne kanały.

Ale niestety, lepsze czasy nie nadeszły dla Rezo w ziemskim życiu. Odszedł bez odbycia pierwszej podróży swoim Zhiguli. Prawdopodobnie nie miał pieniędzy na wynajęcie dźwigu i zakup nowych opon.

Zhiguli został sfilmowany z balkonu w 2018 roku. Film obejrzały miliony widzów, wielu przypomniało sobie historię samochodu, a niektórzy dowiedzieli się o nim po raz pierwszy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Sunlitee