|

„Niewiele osób wie, co to jest!” Cofnijmy się w czasie, aby zrozumieć, do czego służy to narzędzie kuchenne

„Myślisz, że to zwykły klucz?” 🤐 Mylisz się! W dzisiejszym świecie wypełnionym zaawansowanymi technologicznie gadżetami, tracimy z oczu proste rzeczy😲👍Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, co to jest, tutaj👇👇👇

W naszym świecie wszystko szybko się zmienia i nie mamy nawet czasu na korzystanie ze wszystkich narzędzi kuchennych, ponieważ natychmiast wymyślane są nowe. Dzisiaj przyjrzymy się ewolucji otwierania konserw. Chociaż dziś bardzo łatwo jest je otworzyć jednym naciśnięciem przycisku, kiedyś było to trudne zadanie. Ludzie otwierali konserwy za pomocą klucza. Dowiedzmy się więc, jak powstały i jak zniknęły te unikalne klucze.

Konserwy stały się popularne pod koniec XIX wieku i trzeba było wymyślić coś, co ułatwiłoby otwieranie metalowych konserw. Klucze bardzo różniły się od współczesnych otwieraczy elektrycznych. Nawet przed tymi kluczami proces otwierania konserw był ryzykowny, ponieważ ludzie używali ostrych noży lub młotków. Mogło to prowadzić do obrażeń.


Nawet używanie klucza było trudniejsze niż w przypadku nowoczesnych otwieraczy elektrycznych. Klucz składał się z ostrego ostrza i obrotowego uchwytu. Konieczne było włożenie ostrza do pokrywy, obrócenie uchwytu i przecięcie metalu. Była to oczywiście bezpieczniejsza metoda otwierania konserw, ale potem wszystko stało się jeszcze łatwiejsze.

Rating
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Like this post? Please share to your friends:
Sunlitee